Stomatologia estetyczna

3 sposoby na wykorzystanie Flex Money u dentysty

Listopad 30, 2018

Zbliża się koniec roku, co oznacza, że wielu z nas pyta, jak wykorzystać flex dolary przed końcem roku! Elastyczne konta spedycyjne (Flexible Spending Accounts, FSA's) to ulgowe pod względem podatkowym świadczenie oferowane przez pracodawców. Pieniądze wpłacone na konto Medical FSA mogą być wykorzystane wyłącznie na cele medyczne, a wszelkie wpłacone pieniądze muszą być wykorzystane w tym samym roku, w którym dokonano wpłaty. W przeciwnym razie pieniądze mogą przepaść, stąd powiedzenie: wykorzystaj je lub strać! Jeśli jesteś jedną z osób, które zastanawiają się, jak wykorzystać pieniądze przed końcem roku, oto kilka pomysłów.

Jak korzystać z Flex Money

Po pierwsze, ustal, jakie masz saldo i kiedy

powinieneś je wykorzystać.

Elastyczne pieniądze można wykorzystać na współpłacenie, współubezpieczenie lub różne usługi związane z opieką medyczną w zakresie wzroku, stomatologii, słuchu, akupunktury, chiropraktyki, poradnictwa, a nawet niektórych wydatków na zwierzęta służbowe i transport medyczny. IRS prowadzi dokładną listę zatwierdzonych wydatków FSA, z którą można zapoznać się tutaj.

3 sposoby na wykorzystanie Flex Money u dentysty

Chociaż wizyta u dentysty może nie znajdować się na szczycie Twojej listy, to jest to łatwy sposób na wykorzystanie części tych elastycznych pieniędzy. Oto trzy sposoby wykorzystania tych elastycznych dolarów.

  1. Rutynowe czyszczenie zębów - pokrywa się koszty wizyty u dentysty w celu wykonania zdjęć rentgenowskich i czyszczenia zębów, założenia plomb i leczenia fluorem. Niezależnie od tego, czy wizytę i leczenie przeprowadza higienistka stomatologiczna czy dentysta, czy też oboje, jeżeli przeprowadzają oni leczenie w celu ograniczenia dolegliwości stomatologicznych, w tym chorób dziąseł i próchnicy zębów, można skorzystać z pieniędzy z systemu Flex Money.
  2. Prace naprawcze - Zabiegi mające na celu zapobieganie lub leczenie chorób zębów są ogólnie dozwolone. Wypełnienia, korony, mosty, implanty, kanały korzeniowe, ekstrakcje, usuwanie zębów mądrości, protezy, a nawet aparaty ortodontyczne są zaliczane do zatwierdzonych wydatków, o ile prace naprawcze nie mają charakteru czysto kosmetycznego.
  3. Opieka dentystyczna dla współmałżonka i/lub dziecka - Wszystkie powyższe usługi dla współmałżonka lub dziecka również kwalifikują się do opłacenia z Twoich elastycznych pieniędzy, o ile spełnione są pewne warunki, jak wyjaśniono w publikacji IRS Publication 502.

Jeśli nadal masz pytania, jak wykorzystać flex money u dentysty, zadzwoń do nas, aby omówić swoje indywidualne potrzeby i dowiedzieć się, jak możemy Ci pomóc. Wykorzystaj swoje elastyczne pieniądze, zanim się skończą, a jednocześnie popraw potrzeby w zakresie pielęgnacji jamy ustnej swoje i swojej rodziny. Skontaktuj się z dentystą PERFECT TEETH online, aby umówić się na wizytę już dziś!