Ortodoncja

Nie rób sobie wiosennej przerwy od zębów

Spring Break - dzieci są wolne od szkoły i gotowe do zabawy! Niezależnie od tego, czy ta zabawa to wyjazd na obóz na tydzień, czy po prostu nie chodzenie do szkoły, dzieci mają tendencję do zapominania o jednej ważnej rzeczy: zdrowiu zębów. Jest wiele rzeczy, o których należy pamiętać, aby pomóc dzieciom w utrzymaniu dobrego stanu zdrowia zębów, w tym:

1. Rzeczy do zapamiętania

Nigdy nie można mieć zbyt wielu dobrych nawyków, jeśli chodzi o zdrowie zębów. Wiosenna przerwa to świetny sposób, aby przywrócić wszelkie rutyny, których Twoja rodzina nie dotrzymała. Zrób listę dla swoich dzieci, aby pamiętały o:

  • Szczotkować i nitkować zęby dwa razy dziennie. Jest to najlepszy sposób, aby zapobiec poważnym problemom stomatologicznym. Dbanie o higienę jamy ustnej nie tylko sprawi, że Twoje zęby będą czuć się i wyglądać świetnie, ale także pozwoli Ci zaoszczędzić pieniądze na naprawę poważnych problemów stomatologicznych. Pij wodę. Picie wody po posiłkach lub w ciągu dnia ograniczy gromadzenie się płytki nazębnej na zębach. Płukanie zębów wodą po posiłkach również zapobiegnie ich przebarwieniom. Pij napoje bez cukru lub używaj naturalnych substancji słodzących. Ksylitol jest naturalnym substytutem cukru, który jest słodki, a jednocześnie zmniejsza ryzyko próchnicy i ubytków w zębach. Oto kilka innych szczegółów dotyczących ksylitolu, omówionych w jednym z poprzednich wpisów na blogu. Odwiedź swojego dentystę (przed przerwą). Aby rozpocząć wiosenną przerwę w nauce, zabierz dzieci do dentysty na szybkie czyszczenie zębów. Nie tylko przypomni to Twoim dzieciom, aby zadbały o swoje zęby w czasie przerwy, ale także zwróci uwagę na wszelkie większe problemy, którymi należy się natychmiast zająć. Jeśli jest inna procedura do zrobienia, idź naprzód i zajmij się tym tak szybko, jak to możliwe. Lepiej naprawić problem podczas przerwy, niż czekać, aż życie staje się znowu zajęty.

2. Rzeczy, których należy unikać

Łatwo jest wpaść w "wakacyjny sposób myślenia" podczas przerwy wiosennej. Zdrowie zębów? To jest na dole listy "zabawy". Dla rodziców jednym z największych powodów, dla których zdrowie zębów jest priorytetem, są pieniądze. Aby zaoszczędzić te cenne pieniądze, są rzeczy, których zarówno Ty, jak i Twoje dzieci powinniście unikać dla większego dobra ich zdrowia jamy ustnej:

  • Napoje słodzone. Napoje o wysokiej zawartości cukru, takie jak napoje gazowane, kawa lub herbata, mogą powodować erozję szkliwa, dzięki któremu zęby są mocne. Jeśli napój jest ciemny, a także zawiera cukier, może przebarwić zęby, prowadząc do niezbyt przyjemnego pierwszego wrażenia podczas przerwy w nauce. Żucie lodu lub jedzenie twardych cukierków. Zbyt częste żucie lub ssanie może obciążać Twoje zęby - prawie tak samo jak zgrzytanie zębami. Może to prowadzić do pęknięć, wyszczerbień lub wrażliwych zębów. Nadmierne szczotkowanie zębów. O ile rodzice mogą docenić ten entuzjazm, o tyle Twój dentysta nie. Zbyt częste szczotkowanie może powodować erozję szkliwa i osłabiać zęby.

Kiedy dzieci robią sobie "przerwę" od zdrowia zębów, mogą pojawić się większe problemy, takie jak:

  • Choroby dziąseł ubytki Kanały korzeniowe Wrażliwość zębów Korony i nakładki Wypełnienia

3. Pakowanie się na przerwę wiosenną

Jeśli twoje dziecko jedzie na wycieczkę w czasie przerwy wiosennej, upewnij się, że mają wszystkie swoje regularne dentystyczne niezbędne zdrowie (szczoteczka do zębów, pasta, nić dentystyczna, itp.), jak również rzeczy, które nie uszkodzą ich zęby:

  • Zdrowe przekąski. Żywność, która zawiera naturalne cukry i jest chrupiąca (np. jabłka) będzie działać jak środek czyszczący dla zębów, a nie jak wróg. Przynieś Colgate Wisps. Pamiętaj, że te maleństwa nie zastąpią zwykłych szczoteczek do zębów, ale świetnie sprawdzają się podczas podróży lub gdy nie możesz od razu sięgnąć po szczoteczkę. Płyn do płukania jamy ustnej w rozmiarze podróżnym. Płyn do płukania ust to świetny sposób na oczyszczenie jamy ustnej z wszelkich bakterii i utrzymanie zdrowego wyglądu zębów.

4. W razie nagłych wypadków

Na wakacjach mogą zdarzyć się szalone rzeczy. Dobrze jest wiedzieć, co robić w razie nagłego wypadku stomatologicznego.

  • Przepłucz usta. Najpierw przepłucz usta ciepłą wodą, a następnie nitką dentystyczną, aby upewnić się, że w zębach nie utknął Ci kawałek jedzenia, który powoduje podrażnienie. Jeśli po kilku dniach ból jest nadal obecny, prawdopodobnie najlepiej będzie udać się do dentysty. Złamany/wyszczerbiony ząb. Po przepłukaniu jamy ustnej ciepłą wodą, uciśnij miejsce złamania czymś zimnym, aby zmniejszyć opuchliznę. Najlepiej jest zadzwonić do dentysty zaraz po zauważeniu odprysku, aby uzyskać dalsze instrukcje. Pęknięty ząb. Użyj kostki lodu lub czegoś zimnego, aby wywrzeć nacisk na ten obszar w celu zmniejszenia obrzęku. Ponownie, najlepiej jest zobaczyć się z dentystą lub udać się na pogotowie tak szybko, jak to możliwe.

Niezależnie od tego, co przyniesie Ci wiosenna przerwa w nauce - Tobie lub Twojemu dziecku - pamiętaj, aby dbać o higienę jamy ustnej! Będzie to dla Ciebie korzystne na dłuższą metę!

Jakie są Twoje sposoby na utrzymanie dobrego stanu zdrowia jamy ustnej podczas przerw sezonowych? Dowiedz się więcej na: http://delasens.pl