Poradnik dentystyczny

Implanty dentystyczne: Historia Brendy

Pochodzi z Chicago, ale w dzieciństwie spędzała lato odwiedzając rodzinę na Środkowym Wybrzeżu. Ze względu na jej głęboką miłość do tego obszaru, Brenda przeniósł się do Camden, ME pięć lat temu z mężem, Tim, jej troje dzieci, a jej dwa pudle.

Pewnego dnia, gdy Brenda przeglądała oferty pracy, zobaczyła nasze ogłoszenie o pracę asystentki stomatologicznej. Na szczęście dla nas, zastosowała się - a reszta, jak to mówią, jest historią. Wszyscy nasi pacjenci ją uwielbiają. W rzeczywistości, nie możemy sobie wyobrazić naszego zespołu bez niej!

Jak widać, Brenda ma piękny, promienny uśmiech. Brakowało jej jednak jednego zęba trzonowego. Mimo że luka nie była widoczna, gdy się uśmiechała, wiedziała, że pozostawienie jej "tak jak jest" może prowadzić do wielu poważniejszych problemów stomatologicznych, takich jak przesuwanie, ruchomość i problemy ze zgryzem. Brenda zaczęła więc myśleć o implancie stomatologicznym, który zastąpiłby jej brakujący ząb. Oczywiście byliśmy podekscytowani, mogąc towarzyszyć jej w tej podróży.

Znaczenie uzupełnienia brakującego zęba

Pacjenci często pytają nas, czy konieczne jest uzupełnienie brakującego zęba. Z kilkoma wyjątkami, odpowiedź brzmi stanowcze "tak". Pełny zestaw zębów toruje drogę do prawidłowego zgryzu, który jest niezbędny dla optymalnego zdrowia jamy ustnej. Mała przestrzeń w uśmiechu jest w porządku przez kilka miesięcy. Ale po pewnym czasie sąsiednie zęby zaczynają się przesuwać, starając się "wypełnić" lukę. Dlatego najlepiej jest zająć się brakiem zęba od razu, aby uniknąć bardziej złożonych problemów w przyszłości.

zęby

W przypadku Brendy brakowało jej zęba nr 30, który jest dolnym prawym pierwszym trzonowcem. Większość funkcji żucia odbywa się od pierwszego trzonowca do przodu. Dlatego też, zastąpienie tego zęba było niezwykle ważne. Zęby trzonowe są odpowiedzialne za rozdrabnianie pokarmu na małe kawałki ułatwiające trawienie.

Implanty dentystyczne Brendy

Zanim uśmiech Brendy mógł zostać ukończony, musieliśmy umieścić implant stomatologiczny w kości szczęki. Implanty są jedynymi uzupełnieniami, które zastępują brakujące korzenie zębów. Jest to bardzo ważne. Implanty stymulują nerwy w szczęce w taki sam sposób, jak korzenie naturalnych zębów. W rezultacie istniejąca kość zostaje zachowana, a ryzyko jej degradacji w przyszłości jest zmniejszone.

Obecnie, po zakończeniu operacji wszczepienia implantów, Brenda musiała goić się przez kilka miesięcy, zanim można było założyć ostateczną koronę. Dlaczego? Ponieważ potrzebowaliśmy odpowiedniego czasu, aby tkanka kostna połączyła się z wkładem. Proces ten, zwany osseointegracją, jest odpowiedzialny za stabilność i długotrwały sukces implantu.

Przywrócenie implantu Brendy

Gdy nastąpiła osseointegracja, do implantu dodano mały łącznik (łącznik). (Ta część wystaje nieco poza linię dziąseł i służy jako kotwica dla korony). Następnie pobrano wyciski, na podstawie których wykonano koronę Brendy. Na koniec korona została przyklejona na miejsce.