Ortodoncja

Seria FAQ: Jak szybko mogę skorzystać z mojego planu dentystycznego?

Jedną z wielu wielkich korzyści z rabatu dentystycznych planów jest możliwość korzystania z planu tak szybko, jak go dostać.

Z ubezpieczenia stomatologicznego, często jest okres czasu, który musi minąć, zanim jego członkowie mogą korzystać z ich planu, lub przynajmniej wykorzystać pełne korzyści. W rezultacie, pacjenci często nie są w stanie uzyskać niedrogiego leczenia, którego potrzebują w odpowiednim czasie. Możesz być zmuszony do płacenia wygórowanych kosztów out-of-pocket u dentysty, jeśli potrzebujesz natychmiastowego leczenia.

Wejdź do dyskontowych planów stomatologicznych. Niezależnie od tego, czy korzystasz z planu dentystycznego z rabatem, czy też czekasz, aż Twoje ubezpieczenie stomatologiczne zacznie działać, ten rodzaj planu może pomóc zmniejszyć koszty leczenia stomatologicznego.

Dlaczego to jest takie proste? Dlaczego mogę od razu skorzystać z planu stomatologicznego?

Dyskontowe plany dentystyczne nie są ubezpieczeniem, więc działają inaczej. Niektóre z natychmiastowych korzyści to:

  • Szybsze przetwarzanie danych Szybsze uaktualnianie naszej listy członków Numer identyfikacyjny członka wysyłany pocztą elektroniczną Wstępnie zatwierdzone obniżone stawki od naszych dentystów w sieci Zniżki na leczenie są wypłacane przez naszych członków do ich dentysty w czasie ich wizyt stomatologicznych, więc nie ma potrzeby, aby złożyć wniosek o zwrot kosztów z nami

Wszystkie korzyści wymienione powyżej sprawiają, że dyskontowe plany dentystyczne są szybszą opcją niż inne alternatywy. Wystarczy przesłać wniosek do nas, poczekać na płatność, aby przejść, a następnie zostaniesz dodany do naszej listy członków. Po aktualizacji tej listy, dentyści w naszej sieci mogą sprawdzić, kto jest członkiem, a kto nie, więc wiedzą, kto jest uprawniony do otrzymywania zniżek.

Nasi dentyści w sieci już zgodzili się na oferowanie zniżek dla naszych członków. Każdy, kto posiada numer identyfikacyjny 1Dental ID (który jest przesyłany pocztą elektroniczną w dniu zakupu planu Careington Care 500) może od razu korzystać z planu.

Dlaczego plany ubezpieczenia dentystycznego mają okresy oczekiwania?

Firmy oferujące ubezpieczenia stomatologiczne często zgadzają się na pokrycie części kosztów leczenia stomatologicznego. Gdyby nie było okresów oczekiwania na niektóre zabiegi, ludzie mogliby nadużywać tej korzyści. Ubezpieczyciele wprowadzają okresy oczekiwania aby zminimalizować takie nadużycia. Okresy oczekiwania uniemożliwiają ludziom zapisanie się do planu, gdy mają wiele zabiegów stomatologicznych, które muszą wykonać w jednym czasie.

Dodatkowo, ponieważ ubezpieczyciele zgadzają się pokryć część kosztów leczenia stomatologicznego (oczywiście, co miesiąc płacisz też dużo, co się do tego przyczynia), potrzebują czasu na przetworzenie rachunków za leczenie stomatologiczne przesłanych przez dentystę lub wypełnionych przez Ciebie, aby mogli wystawić Ci zwrot kosztów. Przetwarzanie tych rachunków stomatologicznych wymaga dodatkowego czasu.

Nie musimy przetwarzać rachunków stomatologicznych w celu uzyskania zwrotu kosztów. Ponownie, dentyści zgadzają się oferować zniżki dla naszych członków. Nasi członkowie płacą tę zniżkową cenę w czasie wizyty. Zwrot kosztów nie jest konieczny. Już teraz uzyskujesz oszczędności, których chcesz i potrzebujesz!

Czy trzeba czekać na wizytę w ramach planu rabatowego?

Jeśli wykupisz nasz plan Dental Access (zasilany przez sieć Aetna Dental Access), będzie trzeba trochę poczekać, ale jest to minimalne. Będziesz potrzebował swojej karty ID z tym konkretnym planem rabatowym, która zostanie ci dostarczona w ciągu 7-10 dni roboczych.

Warto też pamiętać, że dentyści, na których jest duże zapotrzebowanie, mogą mieć listy oczekujących na wizytę. Są tacy dentyści, szczególnie popularni w miastach, którzy szybko się zapełniają. Kiedy zadzwonisz, aby umówić się na wizytę, może się okazać, że będziesz musiał poczekać tydzień lub dwa przed wizytą, czasem dłużej.

Jeśli potrzebujesz natychmiastowej pomocy, zrób listę dentystów w pobliżu i zadzwoń do każdego z nich, aby zobaczyć, jaki jest ich czas oczekiwania na wizytę. Może się zdarzyć, że będą mieli odwołane wizyty, więc jeśli będziesz elastyczny, być może uda ci się dostać do dentysty wcześniej niż myślisz.

Czy powiedziałeś, że mogę korzystać jednocześnie z ubezpieczenia stomatologicznego i dyskontowych planów stomatologicznych?

Jak wspomniano we wstępie, wiele osób posiada zarówno ubezpieczenie stomatologiczne, jak i zniżkowy plan dentystyczny. Chociaż nie można korzystać z tych planów podczas tej samej wizyty u dentysty, można je stosować naprzemiennie. Na przykład, czekając na ubezpieczenie dentystyczne, można skorzystać z rabatu na plan dentystyczny, aby zmniejszyć koszty natychmiastowego leczenia, które nie jest jeszcze pokryte.

Ponadto, po osiągnięciu rocznego maksimum na planie ubezpieczenia stomatologicznego, można rozpocząć korzystanie z rabatu dentystycznego planu na zniżki na prace stomatologiczne. Jest to świetny sposób na dalsze obniżenie kosztów leczenia stomatologicznego. Dowiedz się więcej na: http://delasens.pl