Stomatologia estetyczna

Udar mózgu a zdrowie jamy ustnej: Czy istnieje związek?

28 maja 2019 r.

Udar mózgu - (ang. Stroke) co cztery minuty ktoś w USA umiera z jego powodu! W miarę jak dowiadujemy się coraz więcej o tym, jak zdrowie jamy ustnej wpływa na nasz ogólny stan zdrowia, nie mogliśmy się powstrzymać od zastanawiać się, czy istnieje związek między udarem a zdrowiem jamy ustnej.

Zrozumienie Udar mózgu

Aby zrozumieć związek pomiędzy udarem a zdrowiem jamy ustnej, należy najpierw zrozumieć czym jest udar mózgu i kto jest w grupie podwyższonego ryzyka jego wystąpienia. Do udaru dochodzi, gdy naczynie krwionośne w mózgu pęka lub skrzep krwi uniemożliwia dopływ tlenu do mózgu. do mózgu. Osoba, która doświadcza udaru, wykazuje objawy fizyczne, które mogą obejmować Mogą one obejmować opadającą twarz, osłabienie ramion, niewyraźną lub upośledzoną mowę. Chociaż udar może wystąpić u osób w każdym wieku, istnieją szczególne grupy osób narażone na większe ryzyko:

  • Osoby powyżej 65 roku życia - ryzyko udaru wzrasta wraz z wiekiem, a większość ofiar udaru toosoby w wieku 65 lat lub starsze.
  • Afroamerykanie - ryzyko udaru jest dwukrotnie większe niż u osób rasy białej i są grupą, która najczęściej umiera z powodu udaru.
  • Osoby dokonujące niewłaściwych wyborów dotyczących stylu życia - stwierdzono, że siedzący tryb życia, palenie tytoniu, otyłość i choroby, które mogą z nich wynikać (takie jak wysokie ciśnienie krwi, wysoki poziom cholesterolu i cukrzyca) mogą być przyczyną udaru.

Ostatnie badania Badania wykazały, że pacjenci, którzy przeszli udar mózgu, zazwyczaj mają słabe nawyki w zakresie higieny jamy ustnej i stan zdrowia jamy ustnej. Niestety, zły stan zdrowia jamy ustnej zazwyczaj prowadzi do rozwój choroby dziąseł.

Zrozumienie strony Choroby dziąseł

Choroba dziąseł dotyka ponad 64 miliony Amerykanów - to prawie połowa dorosłej populacji! Jest to choroba, której można całkowicie zapobiec, powstająca w wyniku przerostu bakterii w jamie ustnej. Charakteryzuje się zaczerwienionymi, opuchniętymi dziąsłami, które odrywają się od zęba i łatwo krwawią, choroba dziąseł ma wiele stadiów i może być wielokrotnie spowolniona dzięki odpowiedniemu leczeniu.

Najlepszym sposobem na uniknięcie choroby dziąseł jest przestrzeganie dobrych praktyk w zakresie higieny jamy ustnej oraz stosowanie się do zaleceń dentysty: szczotkowanie zębów dwa razy dziennie, codzienne używanie nici dentystycznej i płynu do płukania ust, żucie bezcukrowej gumy między posiłkami, kiedy szczotkowanie nie wchodzi w grę, oraz wizyty kontrolne u dentysty co najmniej dwa razy w roku.

A zatem, w jaki sposób udar mózgu i choroby dziąseł są ze sobą powiązane?

The Związek pomiędzy chorobami dziąseł a udarem

Głównym związkiem pomiędzy chorobą dziąseł a udarem mózgu jest stan zapalny. Mnogość bakterii związanych z chorobą dziąseł stanowi infekcję jamy ustnej. Niestety, ta infekcja bakteryjna może dostać się do krwiobiegu, powodując stan zapalny, co zwiększa prawdopodobieństwo zakrzepu krwi, prowadząc do udaru.

Chociaż nadal nie jest jasne, czy stan zapalny związany z chorobami dziąseł powoduje stan zapalny naczyń krwionośnych (związany zarówno z chorobami serca, jak i udarem), czy na odwrót, badania wykazują, że istnieje związek. W rzeczywistości, stan zapalny związany z chorobami dziąseł został również powiązany z takimi schorzeniami jak cukrzyca, niektóre nowotwory, a nawet choroba Alzheimera.

Udar mózgu a zdrowie jamy ustnej

Ponieważ wielu Amerykanów cierpi zarówno na choroby dziąseł, jak i na udar mózgu, ważne jest, aby zrozumieć ryzyko i sposoby zapobiegania im obu. Jest to ważniejsze niż ważniejsze niż kiedykolwiek, aby pozostać na szczycie dobrych praktyk w zakresie pielęgnacji jamy ustnej, jeśli ty lub ktoś z twoich bliskich doznał udaru. Pacjenci, którzy doznali mogą potrzebować wsparcia w utrzymaniu właściwej higieny jamy ustnej, zwłaszcza jeśli mają ograniczenia poznawcze lub fizyczne, które uniemożliwiają im pamiętanie o wykonaniu tych zadań lub ich prawidłowym wykonaniu.

Podejmując środki zapobiegawcze przeciwko chorobom dziąseł poprzez dobre nawyki w zakresie pielęgnacji jamy ustnej, obniżasz również swoje ryzyko wystąpienia udaru mózgu i kilku innych chorób. Zespół PERFECT TEETH jest tutaj, aby pomóc wspierać Twoje wysiłki. Znajdź jeden z naszych gabinetów stomatologicznych w Kolorado, Nowym Meksyku lub Arizonie już dziś.

Reviewed by Arvada dentysta, Dr. Joseph Parsons z Perfect Teeth - 88th & Wadsworth