Stomatologia estetyczna

7 rzeczy, które Wróżka Zębuszka chce, abyś wiedziała o zębach dziecka

19 lutego 2019 r.

Wróżka Zębuszka istnieje od pokoleń, wkładając dzieciom pod poduszkę pieniądze w zamian za zgubiony ząb. Nie jest to łatwa praca, ale widziała ona swój sprawiedliwy udział w dziecięcych zębach i ma kilka świetnych rad dla rodziców. Zębowa Wróżka znalazła czas w swoim napiętym grafiku, aby odpowiedzieć na kilka często zadawanych jej pytań dotyczących dziecięcych ząbków. Kliknij tutaj, aby pobrać zabawną kolorowankę o Wróżce Zębuszce, dzięki której Twoje dziecko będzie miało zajęcie, a Ty poznasz wszystkie informacje o zębach dziecka!

Droga Wróżko Zębowa
,Czy moja córka naprawdę potrzebuje prześwietlenia
zębów
?
Radioaktywna Mama w Denver, Kolorado


Drogie Radio,
Oczywiście! Rentgen stomatologiczny jest ważnym narzędziem diagnostycznym, które pomaga uzyskać pełny obraz stanu zdrowia jamy ustnej Twojego dziecka. Zdjęcia rentgenowskie pozwalają dentyście zobaczyć rzeczy, które nie są widoczne gołym okiem. Rentgenowskie zdjęcia stomatologiczne są bezpieczne nawet dla przedszkolaków, ponieważ poziom promieniowania jest bardzo niski - Twoje dziecko jest narażone na wyższe poziomy promieniowania, gdy leci przez cały kraj na wizytę do babci. Po ustaleniu stanu wyjściowego Twój dentysta rodzinny zaleci, jak często należy wykonywać zdjęcia rentgenowskie, przy czym priorytetem jest, aby nie narażać Twojej córki na niepotrzebne prześwietlenia.
Zębowa Wróżka (TF)

Droga Wróżko Zębowa,Czy
naprawdę muszę zerwać z nawykiem używania smoczka przez mojego syna?
PeasNQuiet Please w Tuscon, Arizona

Drogi Groszku,
Jeśli Twój syn nie skończył jeszcze dwóch lat, nie musisz się martwić. Niektóre dzieci używają palca, kciuka lub smoczka, aby pomóc sobie w samouspokojeniu, a większość z nich w naturalny sposób zrywa z tym nawykiem przed ukończeniem trzeciego roku życia. Zazwyczaj dzieci te nie mają żadnych długotrwałych problemów z zębami. Jeśli nawyk ten utrzymuje się po ukończeniu czwartego roku życia, dentysta prawdopodobnie zacznie naciskać na Ciebie, abyś zachęcił dziecko do zerwania z nawykiem ssania smoczka (lub kciuka).
TF

Droga Wróżko Zębowa,
Moje dziecko ma dwa ubytki w zębach mlecznych, czy naprawdę musi mieć wypełnienia w zębach, które dopiero co wypadną?
YOLO Pop w Surprise, Arizona

Droga YOLO,
Wierzcie lub nie, ale zęby mleczne mają wpływ na zdrowie zębów dorosłych! Zęby mleczne tworzą drogę dla zębów stałych, które pomagają dziecku w mówieniu i jedzeniu. Nieleczone ubytki w zębach mlecznych mogą wpływać na korzenie i rozprzestrzeniać bakterie na zęby stałe, potencjalnie powodując kolejne ubytki lub choroby dziąseł. Ubytki są nie tylko potencjalnie bolesne, ale są też jednym z głównych powodów, dla których dzieci opuszczają zajęcia szkolne! Prosimy o wypełnienie ubytków - najlepiej jest rozpocząć dobre nawyki w zakresie zdrowia jamy ustnej w młodym wieku, aby zapewnić sobie zdrowszą przyszłość.
TF

Droga Wróżko Zębowa
,Dentysta moich dzieci chce, aby miały założone plomby? Czy powinniśmy to zrobić?
Tata Sceptyk z Colorado Springs

Drogi Sceptyku,
Chociaż szczotkowanie i nitkowanie zębów jest najlepszym sposobem zapobiegania ubytkom w zębach mlecznych, ważną rolę wspomagającą odgrywają uszczelniacze. Lakiery to cienkie, ochronne powłoki nakładane na zęby w celu zapewnienia dodatkowej ochrony przed próchnicą. Biorąc pod uwagę częstość występowania ubytków u małych dzieci, należy zrobić wszystko, co możliwe, aby im zapobiec. Ostatnie badanie przeprowadzone przez CDC wykazało, że dzieci bez plomb mają trzy razy więcej ubytków niż dzieci, które je miały! Zatem odpowiedź brzmi: tak, należy wykonać te uszczelniacze!
TF

Droga Wróżko Zębowa
,Moje dzieci są uczulone na mleko. Jak ważne jest ono dla zdrowia zębów?
Rodzina Wegan w Boulder, KoloradoDrogi Weganinie
,Dla zdrowia zębów ważne jest nie mleko, ale wapń w nim zawarty. Wapń jest budulcem mocnych zębów i kości. Dobra wiadomość jest taka, że istnieje wiele innych sposobów na dostarczenie wapnia dzieciom z problemami zdrowotnymi lub ograniczeniami dietetycznymi. Wapń można znaleźć w wielu produktach innych niż mleko, takich jak orzechy, nasiona, a nawet niektóre warzywa; sprawdź listę Amerykańskiego Stowarzyszenia Stomatologicznego.
TF

Droga Wróżko Zębuszka,
Czy moje dziecko otrzymuje wystarczającą ilość fluoru z wody, czy też potrzebne są suplementy? Czy jest to bezpieczne?


Nietoksyczni Rodzice w Albuquerque, Nowy MeksykDrodzy Nietoksyczni,
Fluor jest naturalnie występującym minerałem, który, jak udowodniono, zapobiega powstawaniu ubytków poprzez wzmacnianie szkliwa zębów. W wielu częściach Stanów Zjednoczonych w wodzie z kranu znajduje się fluor, ale jego ilość zależy od lokalizacji. Twój dentysta może określić, czy potrzebujesz więcej fluoru i zalecić najlepszy sposób jego podawania. Propozycje mogą obejmować fluorkowe pasty do zębów, kuracje lub suplementy. Nie martw się, w niewielkich ilościach (takich jak zalecane dla uzyskania korzyści w zakresie ochrony szkliwa) fluor jest bezpieczny.
TF


Droga Wróżko Zębowa
,Mojemu synowi wypadł pierwszy ząb. Czy powinnam go wyrwać?
Szczypce w dłoń w Arvadzie, Kolorado

Nie tak szybko szczypce! Choć Twoje dziecko może z niecierpliwością oczekiwać na wizytę Ciebie, najlepiej jest pozwolić naturze działać i pozwolić, aby obluzowany ząb wypadł w sposób naturalny. Dentysta Twojego dziecka może zaproponować zatwierdzony przez stomatologa sposób na wyrwanie zęba.
TF

No i proszę. Brawa dla naszej ulubionej wróżki. Postępuj zgodnie z radami zębowej wróżki i zaprowadź swoje dziecko do dentysty po wyrżnięciu się pierwszego zęba lub przed pierwszymi urodzinami, a następnie dwa razy w roku. Potrzebujesz nowego stomatologa rodzinnego? Znajdź gabinet stomatologiczny PERFECT TEETH w Kolorado, Nowym Meksyku lub Arizonie, aby uzyskać więcej informacji.

Reviewed by Dr. Barbara Hymer, Pediatric Dentist at PERFECT TEETH - 88th & Wadsworth