Poradnik dentystyczny

3 korzyści z zastosowania koron dentystycznych

Higiena jamy ustnej i zdrowie zębów są ważne dla ogólnego stanu zdrowia organizmu. Mikroorganizmy z jamy ustnej przenoszą się do wszystkich części ciała i mogą zwiększać ryzyko chorób serca i układu oddechowego. Codzienna, przemyślana higiena jamy ustnej, zalecana przez dentystę i higienistkę jamy ustnej, nie tylko utrzyma jamę ustną i dziąsła w zdrowiu i będzie wolna od infekcji, ale również przyniesie korzyści reszcie organizmu.

Ochrona przez dłuższy czas

Podobnie jak w przypadku zębów i dziąseł, trwałość korony protetycznej zależy często od higieny jamy ustnej pacjenta. Animated Teeth wyjaśnia, że przy doskonałej higienie jamy ustnej zaleconej przez dentystę można oczekiwać, że korona dentystyczna wytrzyma od 15 do 30 lat. Bez odpowiedniej higieny korona może zacząć szwankować już po pięciu latach od osadzenia.

zęby

Potencjalna wartość finansowa

Jednymi z najtrwalszych materiałów, z których wykonuje się korony dentystyczne, są metale szlachetne. CrownBuyers wyjaśnia, że oprócz tego, że korona jest trwała, jeśli jest wykonana ze złota, palladu, srebra lub platyny (lub ich kombinacji), może mieć wartość pieniężną. Nie tylko okaże się, że wymieniona lub złomowana korona ma wartość, ale istnieje rynek dla tego rodzaju recyklingu pracy stomatologicznej. Szybkie wyszukiwanie w Internecie pomoże Ci znaleźć nabywcę Twojej starej korony z metalu szlachetnego. Oczywiście wartość rynkowa złota dentystycznego lub innego metalu będzie się zmieniać każdego dnia, ponieważ cena metalu zmienia się na wolnym rynku.

Korony oszczędzają zęby i korzenie

Oral Health Foundation wyjaśnia, że korona może często pomóc w uratowaniu zęba. Jeśli ubytek jest zbyt duży i ząb nie jest w stanie utrzymać dużego wypełnienia, korona może uratować to, co pozostało z zęba i jego korzenie. Po leczeniu kanałowym, gdy ząb jest martwy, korona może ochronić część zęba znajdującą się powyżej linii dziąseł. Czasami po leczeniu kanałowym dentysta po prostu umieszcza w zębie wypełnienie. Jeśli ząb zostanie całkowicie utracony i wyrwany, wówczas korona pokryje implant jako ząb zastępczy.

Codzienne szczotkowanie i nitkowanie zębów, zdrowa dieta oraz regularne wizyty u dentysty i higienistki jamy ustnej w celu wykonania badań kontrolnych i czyszczenia sprzyjają zdrowiu jamy ustnej i całego organizmu. Dbanie o zęby i dziąsła to ważny krok na drodze do zdrowego życia - od pierwszego kompletu zębów u malucha po wysłużone, dorosłe kość słoniową u seniora. Dla wielu osób korony dentystyczne są częścią tego procesu.

Czytaj więcej na: http://jadczyk-stomatolog.pl/