Poradnik dentystyczny

Oszczędność kosztów dzięki leczeniu zapobiegawczemu

Stomatologia nie jest droga, zaniedbanie jest

Amerykanie wydali łącznie 124 miliardy dolarów na opiekę dentystyczną w 2020 roku, według Amerykańskiego Stowarzyszenia Dentystycznego. Duża część tej sumy poszła na kosztowne leczenie uzupełniające, którego można było uniknąć dzięki dobrym nawykom higieny jamy ustnej oraz regularnym czyszczeniom i badaniom stomatologicznym. Innymi słowy, jeśli uważasz, że stomatologia jest droga, powinieneś zobaczyć, ile mogą kosztować zaniedbania!

Profilaktyka stomatologiczna zmniejsza ryzyko rozwoju chorób dziąseł, ubytków i innych problemów zdrowotnych jamy ustnej. Nawet jeśli problemy stomatologiczne zostaną wykryte, wczesne ich wykrycie może oznaczać konieczność zastosowania znacznie mniej inwazyjnego (i tańszego) leczenia.

Dlaczego leczenie profilaktyczne jest tak ważne?

Leczenie profilaktyczne pozwala zaoszczędzić pieniądze, czas i dyskomfort. Regularne wizyty w naszym gabinecie stomatologicznym na badania i czyszczenie pozwalają nam na stosowanie minimalnie inwazyjnych metod leczenia. Badania przesiewowe i testy mogą wykryć choroby i warunki, takie jak zaburzenie TMJ, zanim staną się one trudniejsze do leczenia lub spowodują nieodwracalne uszkodzenia zębów i dziąseł.

Czyszczenie i badania stomatologiczne

Nieleczona choroba dziąseł prowadzi w końcu do recesji tkanki dziąseł i utraty gęstości kości szczęki. Poddając się rutynowemu czyszczeniu, jeden z naszych wykwalifikowanych pracowników może usunąć kamień nazębny, zanim przyczyni się on do rozwoju choroby dziąseł. Choroby przyzębia są główną przyczyną utraty zębów w Stanach Zjednoczonych. Jeśli Twój ząb wymaga ekstrakcji, prawdopodobnie będziesz pragnął wysokiej jakości protezy, aby przywrócić funkcje jamy ustnej. Implanty dentystyczne, mosty i korony są skutecznymi zamiennikami brakujących zębów, ale wszystkie są o wiele droższe niż koszt regularnego czyszczenia zębów.

Pamiętaj, że większość ubezpieczeń stomatologicznych pokrywa większość, jeśli nie wszystkie koszty przeglądów i czyszczenia zębów. Dlaczego? Ponieważ ubezpieczyciele wiedzą, że zapobieganie i wczesne leczenie są o wiele bardziej opłacalne niż zaniedbanie.

Wypełnienia stomatologiczne

Jednym z powszechnych zabiegów, które wykonujemy jest wypełnianie ubytków. Zabieg ten jest mało inwazyjny i bezbolesny. Wypełnienie małego ubytku jest również niedrogie. Jeśli ubytek nie jest leczony, będzie się dalej powiększał.

Leczenie kanałowe

Gdy infekcja dotrze do wrażliwej, wewnętrznej miazgi zęba, tylko leczenie kanałowe lub ekstrakcja zęba może powstrzymać dalsze rozprzestrzenianie się infekcji. Zaawansowany ubytek może być niezwykle bolesny, a nawet skuteczne leczenie może powodować lekki dyskomfort. Leczenie kanałowe jest często poprzedzone wykonaniem korony protetycznej.

Jesteśmy dumni, że możemy zapewnić te krytyczne zabiegi uzupełniające, ale często można im zapobiec poprzez wczesne zajęcie się próchnicą.

Wskazówki, jak uniknąć drogich zabiegów stomatologicznych

Stomatologia nie jest droga, ale zaniedbanie zębów może być. Aby w pełni korzystać z dobrodziejstw nowoczesnej stomatologii, zalecamy podjęcie następujących proaktywnych kroków.

  • Codziennie nitkuj zęby
  • Szczotkuj zęby dwa razy dziennie szczoteczką o miękkim włosiu
  • Używaj pasty do zębów z fluorem
  • Ogranicz spożycie cukru
  • Stosuj pożywną dietę opartą na roślinach
  • Zaplanuj wizyty u dentysty co sześć miesięcy w celu oczyszczenia i/lub zbadania zębów
  • Nie odkładaj na później leczenia stomatologicznego S
  • rzyjdź na wizytę, jeśli boli Cię ząb

Krótko mówiąc, bądź proaktywny. Nasze zęby mają służyć nam przez całe życie, ale trzeba o nie dbać.