Poradnik dentystyczny

Piękno bezbarwnych aparatów Invisalign

Wynalazek aparatu na zęby nie jest może na tym samym poziomie wielkości, co odkrycie, powiedzmy, ognia lub wynalezienie koła, ale mimo to jest dość znaczący. Dzięki aparatom ortodontycznym niezliczonym osobom udało się wyprostować i wyrównać zęby oraz poprawić zgryz i ogólny stan uzębienia.

Jednak ze względu na wszystkie korzyści, jakie aparaty na zęby mają do zaoferowania, wiele osób nadal ma awersję do ich uzyskania, i to nie bez powodu. Aparaty ortodontyczne wiążą się z wieloma problemami związanymi z komfortem, higieną i estetyką, których można by się spodziewać po metalowych urządzeniach w jamie ustnej.

Na szczęście pojawienie się aparatu Invisalign Clear Braces dało ludziom z problemami z ustawieniem zębów inną opcję poza tradycyjnym aparatem dentystycznym. Przyjrzyjmy się pięknu aparatu Invisalign Clear Braces i zobaczmy, dlaczego zmienił on sposób, w jaki większość ludzi myśli o prostowaniu zębów.

Invisalign wygląda lepiej

Tradycyjne aparaty ortodontyczne zazwyczaj mają metalowe druty i zamki, które są zdecydowanie nieatrakcyjne, bez względu na to, jaki mają wzór i jak są umieszczone w jamie ustnej. Aparaty Invisalign, z drugiej strony, są wykonane z przezroczystego, termoplastycznego materiału, który jest praktycznie niezauważalny podczas noszenia. Bez wątpienia, Invisalign jest bardziej przyjemny dla oczu niż aparat metalowy.

Invisalign jest bardziej komfortowy

Tradycyjne aparaty ortodontyczne w jamie ustnej wiążą się z dużym bólem. Metalowe kawałki mogą nawet przeciąć dziąsła. Chociaż nadal istnieje pewien stopień bólu i dyskomfortu przy stosowaniu aparatu Invisalign, jest on bardziej komfortowy niż aparat metalowy, ponieważ delikatniej przesuwa zęby na właściwe miejsce.

aparat

Aparat Invisalign jest wyjmowany

Jednym z największych zarzutów dotyczących tradycyjnych aparatów na zęby jest to, że nie można ich zdjąć. Więc kiedy szczotkujesz i nitkujesz zęby, nie będziesz w stanie zrobić tego poprawnie, ponieważ nie możesz pracować wokół aparatu. W przypadku Invisalign wystarczy wyjąć zamki, wyczyścić zęby i włożyć je z powrotem.

Invisalign działa szybciej

Ogólnie rzecz biorąc, tradycyjne aparaty ortodontyczne powinny przynieść rezultaty w ciągu 18-24 miesięcy, ale nie jest niczym niezwykłym, że niektóre aparaty mogą działać nawet pięć lat. Invisalign natomiast może zdziałać swoje czary na Twoich zębach w ciągu sześciu miesięcy lub maksymalnie 18 miesięcy. Czas trwania leczenia, oczywiście, zależy od kilku czynników, w tym liczby zestawów płyt, które Twoje zęby muszą dostosować i zakres regulacji wymagają.

Możesz jeść wszystko, na co masz ochotę

Kiedy nosisz aparat ortodontyczny, istnieje wirtualna lista produktów spożywczych, których po prostu nie możesz jeść z logicznych powodów. Możesz uszkodzić druty i zamki aparatu ortodontycznego, jeśli będziesz jeść pokarmy, które są twarde lub kruche. Z drugiej strony, lepkie i ciągnące się produkty spożywcze mogą utknąć pod metalem i przysporzyć Ci wielu problemów.

Żadne z tych ograniczeń pokarmowych nie będzie obowiązywać, jeśli nosisz przezroczysty aparat Invisalign, ponieważ możesz go zdjąć w każdej chwili. Możesz więc jeść wszystkie marchewki, orzechy i inne zdrowe przekąski, na jakie tylko masz ochotę, i nadal być na dobrej drodze do osiągnięcia prawidłowo ustawionych, idealnie prostych zębów.

Jeśli wynalezienie aparatu na zęby jest godnym uwagi wydarzeniem w historii, to wynalezienie Invisalign jest po prostu doniosłe.