Ortodoncja

Piosenki dla dzieci o szczotkowaniu zębów

Aktualizowany: 03/05/2020

W 1Dental, znamy plany stomatologiczne. Wiemy również, że bez zrozumienia poważnych konsekwencji złego stanu zdrowia zębów, dzieci nie mają żadnego przekonującego bodźca, aby stać i machać szczoteczką do zębów dłużej niż tylko przez kilka obowiązkowych sekund. Śpiewanie piosenki o szczotkowaniu zębów to klasyczne rozwiązanie, które sprawi, że Twoje dziecko będzie podekscytowane myciem zębów w domu, ale ile piosenek o zębach znasz z ręki?

Najlepsze piosenki o szczotkowaniu zębów dla dzieci

Zbadaliśmy kilka wspaniałych piosenek ze znajomymi melodiami, które wymieniliśmy poniżej, aby pomóc dzieciom nauczyć się wartości zdrowych zębów i sprawić, że będą podekscytowane mówiąc: "Umyłem zęby!".

Oto kilka z naszych ulubionych piosenek o szczotkowaniu zębów:

Czy Twoje zęby są czyste i białe?

(na melodię piosenki "Czy twoje uszy nisko wiszą")

Czy Twoje zęby są czyste i białe? Czy szczotkujesz je każdej nocy? Czy szczotkujesz je rano? Czy szczotkujesz je prawidłowo? Czy szczotkujesz je z boku na bok? Czy twoje zęby są czyste i białe? Czy dobrze je nitkujesz? Aby usunąć resztki jedzenia? Czy nitkujesz je każdego dnia Tak jak wiesz, że powinieneś? Czy dobrze dbasz o O zęby, które tam są? Czy dobrze je nitkujesz?

(Zastrzeżenie: Jako frajerka od słów, nie popieram słabej gramatyki. Użyj tej piosenki według własnego uznania. Jeśli jesteś normalną osobą, proszę zignoruj to zastrzeżenie).

Got My Toothpaste

(To the tune of "Twinkle, Twinkle, Little Star")

Mam moją pastę do zębów, mam moją szczoteczkę, Nie będę się spieszył, nie będę się spieszył. Upewniając się, że moje zęby są czyste, Z przodu i z tyłu, i pomiędzy, Kiedy będę szczotkować przez dłuższą chwilę, Będę miał szczęśliwy uśmiech.

I've Been Brushing

(To the tune of "I've Been Working on the Railroad")

Szczotkuję zęby moją szczoteczką, Szczotkując każdego dnia Szczotkuję zęby moją szczoteczką, W ten sposób walczę z próchnicą. Wszystkie moje zęby będą lśniły, Jakże dumny będę. Za każdym razem, gdy będę chciał się uśmiechnąć, moje Zęby będą błyszczeć dla mnie! Zawsze myj swoje zęby, każdego dnia. Trzymaj te ubytki z dala! Używaj swojej szczoteczki i pasty, tak jak powinieneś, Niech twój uśmiech wygląda dobrze!

Zapraszamy na stronę Edukacji Przedszkolnej po jeszcze więcej pomysłów.

Czy śpiewasz ze swoimi dziećmi piosenki o szczotkowaniu zębów? Czy odwiedzają one regularnie dentystę?