Poradnik dentystyczny

Jak zmniejszyć stres

Nie jest tajemnicą ani dla ciebie, ani dla twojego zespołu stomatologicznego, że zawód stomatologa ma potencjał do codziennego stresu, który może mieć wpływ na twoje zdrowie, jak również na twoją zdolność do wykonywania pracy. Stres może występować na różne sposoby w ciągu całego dnia pracy.  Obchodzenie się z niespokojnym pacjentem, wykonywanie niezbyt znanej procedury lub zarządzanie zawiłościami planów ubezpieczenia zdrowotnego, aby upewnić się, że Twoi pacjenci dostaną zabiegi, których potrzebują, mogą wszystkie dodać do jednego dużego stresora pod koniec dnia.

Równowaga między pracą a życiem prywatnym

Nowi dentyści mają dodatkowy stres związany z prowadzeniem nowego biznesu, nauką zarządzania pracownikami i dodatkowym obciążeniem związanym ze spłatą kredytu w szkole dentystycznej.

Oto dwa wspólne stresujące scenariusze z kilkoma wskazówkami, jak sobie z nimi poradzić:

"Co mam robić, gdy mam spiętych i przestraszonych pacjentów?"

Jest to wspólna sprawa dla nowych dentystów. Wchodząc do gabinetu można łatwo odebrać lęk od pacjenta, nie zdając sobie z tego sprawy. Aby temu zapobiec, należy uważnie obserwować pacjenta. Jeśli zauważysz, że jest niespokojny, powiedz mu, że rozumiesz jego niepokój i poinstruuj, aby wziął głęboki oddech razem z tobą i pozwolił jego ciału zatonąć w fotelu. Głęboki oddech (lub dwa) pomoże im się zrelaksować - a także uspokoić.

"Pracuję w sytuacji wielooperacyjnej i jestem taka zmęczona pod koniec dnia. Jak mogę przestać się wypalać?"

Wymagania czasowe stomatologów mogą być trudne. Samodzielna opieka jest ważna, aby utrzymać siebie w dobrym stanie. Uważaj na swoją dietę - zjedz śniadanie, popołudniową przekąskę, porządny lunch i zdrową kolację. Nie zapomnij zaplanować godziny lunchu w kalendarzu, więc na pewno go weźmiesz. Odpocznij trochę w ciągu dnia - zatrzymaj się na chwilę między pacjentami, weź głęboki oddech. Następnie zamknij oczy i weź drugi głęboki oddech. Robienie tego jest jak naciśnięcie przycisku resetowania - tak jakbyś brał jednominutowe wakacje.