Stomatologia estetyczna

Jak radzić sobie z zimowym bólem zębów w Kolorado

29 stycznia 2019 r.

Nastały mroźne dni, a wraz z nimi radość z zimowych.... butów, kurtek, jazdy na nartach i ciepłych napojów. Jednak dla niektórych te zimne dni oznaczają również zimowy ból zębów. Dlaczego? A co ważniejsze, co można z tym zrobić?

Co Co powoduje zimowy ból zębów?

Istnieją Zazwyczaj istnieją trzy przyczyny zimowego bólu zębów: nadwrażliwość zębów, duża wysokość nad poziomem morza oraz kontuzja/uraz zęba.

Wrażliwość zębów

Nadwrażliwość zębów to częsty problem stomatologiczny, który występuje, gdy szkliwo zęba ulegnie starciu lub pęknięciu, odsłaniając warstwę zębiny zęba. Zębina to warstwa zęba, która pokrywa nerwy. Gdy jest odsłonięta, może powodować łagodny lub umiarkowany ból podczas jedzenia niektórych pokarmów, picia gorących lub zimnych napojów, a nawet przebywania na zimnym powietrzu.

Jeśli odczuwasz nadwrażliwość podczas przebywania na zimnie, unikaj gorących i zimnych napojów oraz pikantnych potraw, a następnie zaplanuj wizytę u dentysty, ponieważ nadwrażliwość zębów można leczyć. Konieczna jest wizyta u dentysty, aby wykluczyć poważne problemy, takie jak ubytek, pęknięty ząb lub infekcja. Dentysta może zaproponować Ci najlepsze dla Ciebie leczenie, które może być tak proste, jak zmiana pasty do zębów.

Duża wysokość nad poziomem morza

Czasami coś tak prostego jak zmiana ciśnienia atmosferycznego może powodować ból zębów. Ma to nawet swoją nazwę - barodontalgia. Powszechnie znane, gdy płetwonurkowie schodzą na głęboką wodę, występuje ciśnienie zwane nazywane "ściśnięciem zęba". Ten sam efekt może wystąpić na dużych wysokościach, np. podczas podczas jazdy na nartach!

Jeśli zauważysz ból zęba podczas pobytu na dużych wysokościach, koniecznie udaj się do dentysty, aby wykluczyć problem. Najbardziej prawdopodobne problemy to uszkodzone wypełnienie lub korona zęba, pęknięty ząb, próchnica lub starcie szkliwa. Borykasz się z problemem wyrzynania się zębów? Unikaj gorących lub zimnych pokarmów i napojów, ponieważ mogą one jeszcze bardziej nasilić ból. Po powrocie do domu umów się na wizytę u stomatologa.

Uraz zęba

Kolorado słynie z narciarstwa, snowboardu, saneczkarstwa, tubingu i nie tylko. Łyżwiarstwo, narciarstwo biegowe, jazda na skuterach śnieżnych... możliwości w naszym pięknym stanie są nieograniczone, gdy tylko spadnie śnieg. Choć w większości przypadków te sporty zimowe to świetna zabawa, nie są one pozbawione ryzyka. Jeśli podczas wyjazdu na narty przydarzy Ci się jakiś uraz zęba (i związany z nim zimowy ból zęba), natychmiast udaj się do dentysty, aby zapewnić sobie jak najlepsze wyniki leczenia jamy ustnej.

Jednak w przypadku sportów zimowych ochrona zębów może być tak prosta, jak noszenie ochraniacza na zęby. Twój dentysta może pomóc w ustaleniu najlepszego rozwiązania, a także stworzyć podstawy opieki na wypadek, gdyby doszło do traumatycznego urazu. Choć ochraniacze zębów nie są w 100% idealne, mogą pomóc w ograniczeniu urazów i związanego z nimi zimowego bólu zębów.

Jeśli odwiedzasz lub mieszkasz w Kolorado i doświadczasz zimowego bólu zęba, nie cierp kolejnego dnia. Skontaktuj się z PERFECT TEETH już dziś, aby znaleźć najbliższego dentystę w Kolorado.

Reviewed by Loveland, Colorado Dentist, Dr. Yvette McMullen z PERFECT TEETH - Centerra.