Stomatologia estetyczna

Dieta Keto a zdrowie jamy ustnej

 

Dieta Keto - to wszystko jest wściekłość. Bez wątpienia widziałeś i słyszałeś o ludziach tracących wagę na tej popularnej diecie. Za każdym razem, gdy słyszymy o modnych dietach, jesteśmy pierwszymi, którzy zadają pytanie, jak wpłyną one na zdrowie jamy ustnej. Czy dieta keto i zdrowie jamy ustnej są kompatybilne?

Dieta Keto a zdrowie jamy ustnej

Dieta keto to dieta o bardzo niskiej zawartości węglowodanów i wysokiej zawartości tłuszczu - pomyśl o mięsie, rybach, serze, orzechach i warzywach o niskiej zawartości węglowodanów. Zauważalnie nieobecny? Cukier! Mniej cukru w diecie? Twój dentysta mówi: "Tak, proszę!". W rzeczywistości, jedzenie mniej cukru (ogromny carb w amerykańskiej diecie), może prowadzić do mniejszej ilości bakterii na zębach i ustach, co samo w sobie jest lepsze dla zębów i dziąseł

Podczas gdy wiele osób uwielbia ideę lepszego zdrowia jamy ustnej, istnieje jedno połączenie między dietą keto i zdrowiem jamy ustnej, którego możesz nie kochać: oddech keto.

Oddech keto zazwyczaj ma zapach acetonowy lub owocowy, chyba że towarzyszą mu bakterie w jamie ustnej, wtedy może mieć jeszcze bardziej nieprzyjemny zapach, powszechnie określany jako "smoczy oddech". Prawie zawsze towarzyszy mu nieprzyjemny zapach. Podczas gdy ten śmieszny oddech może być sygnałem, że dieta działa, większość z nas nie chce chodzić z nieświeżym oddechem, nawet jeśli się odchudzamy.

Przyczyny Oddechu Keto

Keto oddech jest zwykle tymczasowy efekt uboczny, gdy organizm nie jest jeszcze przy użyciu wszystkich ketony wątroba produkuje. Twoje ciało stanie się keto-adaptacyjne, gdy zacznie używać tych ketonów do napędzania mięśni i mózgu. Kiedy staniesz się keto-adaptowany, nieświeży oddech powinien ustąpić. Dobrą wiadomością jest to, że nie będzie musiał radzić sobie z keto oddech na długo większość ludzi zgłosić, że trwa tak mało, jak tydzień do miesiąca.

Jak Aby zapobiec Keto Breath

Dieta keto i zdrowie jamy ustnej to świetna mieszanka, ponieważ sugestie dotyczące zapobiegania oddechowi keto są po prostu dobrymi nawykami w zakresie pielęgnacji jamy ustnej, które każdy powinien przyjąć. Oto kilka wskazówek, aby zapobiec przerażające keto oddech.

Pij dużo wody.

Twój organizm zaprzestaje produkcji śliny, gdy nie jesz, a po rozpoczęciu diety keto naturalnie zacząć tracić apetyt i jeść mniej. Im mniej jesz, tym bardziej wysusza się Twoja jama ustna, dlatego konieczne jest picie dużej ilości wody, aby zapobiec gromadzeniu się bakterii w jamie ustnej. Przekonasz się, że jeśli pobyt uwodniony będziesz miał więcej energii też, co trzeba, gdy rozpoczynając nową dietę każdego rodzaju.

Dbaj o dobrą rutynę zdrowia jamy ustnej.

Nawet jeśli możesz nadal doświadczać keto oddech po szczotkowanie, jeśli nie są produkcji dużo śliny, to jest to dobry pomysł, aby szczotkować po każdym posiłku. Bardzo ważne jest również codzienne nitkowanie zębów, a nawet stosowanie bezalkoholowych płynów do płukania ust. Płyny do płukania ust z zawartością alkoholu mają tendencję do wysuszania, więc unikaj ich, a aby nie dopuścić do wysychania jamy ustnej między szczotkowaniem i dodatkowo odświeżyć oddech, spróbuj żuć gumę bez cukru.

Zrób to powoli.

Zamiast skakać na wszystkie strony, stopniowo wyłączaj węglowodany z diety, a nie wycinaj ich drastycznie. W ten sposób dasz swojemu organizmowi czas na dostosowanie się do zmiany i nie uwolnisz tak wielu ketonów na raz. W zasadzie dajesz sobie czas na "przystosowanie się" lub aklimatyzację do diety keto, a zatem może ominąć oddech keto.

Utrzymuj poziom stresu w dół

. Wreszcie, de-stres siebie. Jest to zawsze ważne, ale szczególnie wtedy, gdy przechodzisz na dietę keto. Stres nie tylko zmniejsza przepływ śliny (pomyśl o suchości w ustach, gdy idziesz na rozmowę z szefem), ale także spowalnia trawienie białek. Niepokój może również powodować refluks kwasowy, który jest znany jako przyczyna nieświeżego oddechu. Znalezienie sposobów na odstresowanie się jest ważne przy rozpoczynaniu nowej diety, więc jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, naucz się technik, jak to robić.

Więcej na: http://delasens.pl