Stomatologia estetyczna

5 rzeczy, których nie wiedziałem przed wybielaniem zębów w domu

Zawsze byłem trochę świadomy siebie o moich zębach. Od czasu studiów, mogłem powiedzieć, że moje zęby stały się coraz bardziej poplamione, najprawdopodobniej z powodu mojej miłości do kawy. Chciałam mieć idealnie białe zęby jak wszyscy na Instagramie i w telewizji, ale nie byłam pewna od czego zacząć.

Kiedy dostałam możliwość wypróbowania wybielania zębów w domu, wiedziałam, że muszę spróbować. Niestety, jest wiele rzeczy, które chciałabym wiedzieć, zanim zaczęłam wybielać zęby w domu. Oszczędziłabym sobie wiele bólu, ale teraz wiem lepiej. Mam nadzieję, że możesz uczyć się na moich błędach, aby zacząć na prawej stopie za pierwszym razem.

1. Wystrzegaj się wszelkich wypełnień

Zawsze uważałem się za nieco pechowego, jeśli chodzi o wypełnienia. Można powiedzieć, że miałem swój sprawiedliwy udział. Może to dlatego, że mam do tego predyspozycje lub dlatego, że moje zęby są bardzo stłoczone razem. Tak czy inaczej, zawsze byłem podatny na plomby.

Nie wiedziałam, że wybielanie zębów nie wpływa na plomby ani na żaden rodzaj materiału w zębach. Na szczęście mam tylko jedną plombę, która jest nieco widoczna z przodu, ale było jasne, że środek wybielający nie miał na nią wpływu. Jeśli przyjrzeć się uważnie, można stwierdzić, że ta część nie jest tak biała jak moje naturalne zęby. Licówki porcelanowe lub łączenie zębów to jedyny sposób, aby zmienić wygląd tych materiałów.

2. Sprawdź stan swoich dziąseł

Kiedy eksperymentowałam z domowym wybielaniem zębów, nie zastanawiałam się zbytnio nad zdrowiem moich dziąseł. Próbowałem wybielania, kiedy wciąż dochodziłem do siebie po łagodnym przypadku zapalenia dziąseł, i to zdecydowanie nie pomogło sytuacji.

Szybko zauważyłam, że moje dziąsła są coraz bardziej zaczerwienione i podrażnione w wyniku zabiegu. Zdecydowanie ważne jest, aby zwracać uwagę na swoje dziąsła przed wypróbowaniem jakiejkolwiek kuracji wybielającej. Niestety, nie miałam wtedy ubezpieczenia stomatologicznego, więc warto rozejrzeć się za odpowiednim planem ubezpieczenia stomatologicznego przed rozpoczęciem własnej kuracji wybielającej. Odwiedź HealthMarkets, aby uzyskać więcej informacji na temat tych planów.

3. To wymaga czasu

Miałem ten nierealistyczny pomysł, że moje zęby będą wyglądać dramatycznie inaczej po jednym zabiegu. Ale myliłam się! Wybielanie w domu wymaga czasu. Środek wybielający nie jest tak silny jak te, które znajdziesz w gabinetach stomatologicznych, więc potrzeba więcej zabiegów, aby zobaczyć rezultaty.

Ja zaczęłam zauważać prawdziwą różnicę dopiero po około 4 zabiegach. At-home system zalecany do powtarzania leczenia kilka razy w tygodniu, aż wyniki zostały osiągnięte, ale znalazłem wyniki byłem zadowolony z po 5 zabiegów.

4. Uważaj na wrażliwość

Moje zęby zawsze były nieco wrażliwe, ale wybielanie znacznie to pogorszyło. Na szczęście system domowy, którego używałam, posiadał terapię wrażliwości, którą można stosować, jeśli jesteś podatna na wrażliwość, i to bardzo pomogło. Jednak naprawdę irytujące było picie czegokolwiek zbyt gorącego lub zbyt zimnego w ciągu kilku dni po moich zabiegach.

Podczas gdy moje zęby wydają się wrócić do normy w czasie, to było bardzo nieprzyjemne doświadczenie. Zdecydowanie ostrzegam każdego, kto ma już wrażliwe zęby, aby być ostrożnym z wybielania leczenia, ponieważ może to uczynić zęby jeszcze bardziej wrażliwe.

5. Nie było idealnie

Last but not least, moje doświadczenie z wybielaniem zębów w domu nie było idealne. Moje zęby nie były konsekwentnie wybielone i pozostawiło to kilka plam. Te małe plamy wyróżniają się dla mnie bardziej teraz, i chciałbym po prostu poszedł do mojego dentysty, aby rozpocząć.

Kiedy wybielasz zęby pod nadzorem stomatologa, jest on w stanie stworzyć odpowiedni zabieg dla Twoich konkretnych zębów. Mogą wziąć pod uwagę Twoje przebarwienia i plamy, aby pomóc Ci uniknąć problemów, jakich doświadczałem. Ostatecznie, myślę, że miałam zbyt wysokie oczekiwania wobec tego doświadczenia!

Ostateczne przemyślenia

Gdybym mógł zrobić to jeszcze raz, poszłabym do dentysty na profesjonalny zabieg wybielania. Chociaż rozwiązanie domowe było bardziej przystępne cenowo, nie czuję, że w pełni się opłaciło. Wielu dentystów oferuje teraz rozwiązania do użytku domowego, z którymi mogą pomóc, dzięki czemu proces ten ma większe szanse powodzenia.

Mój uśmiech jest jaśniejszy, ale leczenie w domu nie było odpowiednie dla mojego zdrowia jamy ustnej. Jeśli rozważasz zabieg wybielania zębów, polecam porozmawiać z dentystą o jego rekomendację. Podczas gdy domowe rozwiązania mogą działać, nie powinieneś zaczynać na własną rękę.