Poradnik dentystyczny

Obalanie mitów o wybielaniu zębów

Fakty czy fikcja - Co się dzieje w Whitening?

Jeśli dostrajałeś się do winnicy, aby uzyskać informacje na temat wybielania zębów, być może usłyszałeś kilka pomocnych wskazówek, ale prawdopodobnie także kilka mitów i błędnych informacji. W rzeczywistości istnieje dość dużo zębów wybielania mity, które zasługują na wyjaśnienie, aby pacjenci nie dostali błędne pojęcie o co chodzi w leczeniu kosmetycznym.

W tym artykule, będziemy debunking niektóre z tych miejskich legend i pomóc ustawić rekord prosto dla tych z was, którzy rozważają uzyskanie zęby profesjonalnie wybielone.

Mit 1: Niewygodna procedura

Przed obaleniem tego mitu, oto zastrzeżenie: Niektórzy pacjenci doświadczają pewnego stopnia nadwrażliwości zębów lub dyskomfortu podczas sesji wybielania zębów. Jednak problemy związane z nadwrażliwością zębów dotykają zazwyczaj pacjentów z istniejącymi wcześniej stanami chorobowymi zębów - takimi jak alergie czy ubytki - ale należy powiedzieć, że pozostają one raczej wyjątkiem niż normą. Należy również jasno wyjaśnić, że nadwrażliwość zębów ma tendencję do występowania przy użyciu produktu do wybielania bez recepty (OTC).

W odróżnieniu od produktów do wybielania bez recepty, które są samodzielnie administrowane, profesjonalne wybielanie laserowe jest administrowane przez wyszkolonego dentystę. Przed rozpoczęciem procesu wybielania lekarz stomatolog nie tylko oceni Twoją przydatność do zabiegu, ale także zastosuje szereg środków bezpieczeństwa i odzieży ochronnej - aby zminimalizować bezpośredni kontakt dziąseł ze środkiem wybielającym, a tym samym zmniejszyć ryzyko oparzeń tkanek miękkich, które mogą powodować dyskomfort.

W większości przypadków profesjonalne zabiegi wybielania zębów są bezpieczne i minimalnie inwazyjne dla większości pacjentów.

Mit 2: Zestawy do wybielania gabinetów stomatologicznych o takiej samej skuteczności jak zestawy dostępne bez recepty

Jeśli chodzi o domowe zestawy do wybielania, można wybrać pomiędzy tymi, które są wydawane przez dentystę, a tymi, które są dostępne z półki. Podczas gdy zestawy dostępne bez recepty (OTC) są dostarczane z ogólnymi nakładkami do wybielania, te administrowane przez dentystę faktycznie dostosowują nakładkę do rzeczywistej struktury i rozmiaru zębów. Zapewnia to lepsze dopasowanie, a tym samym bardziej równomierne rozprowadzenie żelu wybielającego na zębach i lepszy efekt. Żel stosowany w zestawach zalecanych przez dentystę zawiera zazwyczaj bardziej skoncentrowany roztwór wybielający, dzięki czemu jest zazwyczaj bardziej skuteczny i szybko działa.

Mit 3: Szkodliwy dla Twoich zębów

Niektórzy ludzie niesłusznie twierdzą, że zawartość nadtlenku wodoru w środku wybielającym może usunąć naturalną warstwę szkliwa z zębów. Niektórzy chcieliby nawet pójść dalej i powiedzieć, że rozwiązania wybielające nie różnią się od domowych środków czyszczących, co jest całkowicie nieprawdziwe. W przeciwieństwie do typowego domowego procesu wybielania, zabiegi wybielania zębów nie są kwasowe. Przetestowany i bezpieczny dla zębów proces wybielania przekształca zrównoważone roztwory o pH w bezpieczne i nieszkodliwe związki wodne i tlenowe. W ten sposób proces chemiczny skutecznie usuwa cząsteczki wybielające, które z czasem stwardniały na Twoich zębach.

Mit 4: Wyniki wybielania zębów trwają długo

Podczas gdy może być prawdą, że niektóre metody wybielania zębów wymagają więcej czasu na osiągnięcie widocznych rezultatów, opcja laserowego wybielania może zaoferować radykalną redukcję odcieni w ciągu jednej wizyty.