Ortodoncja

Zapytaj Stomatologa: Jakich zmian możemy spodziewać się w stomatologii w 2017 roku?

Przemysł stomatologiczny doświadcza wielu zmian z roku na rok, a wiele z tych zmian może mieć ogromny wpływ na nasze zdrowie zębów. Dzięki nowym technologiom, zmieniającym się standardom komunikacji i nie tylko, gabinety stomatologiczne muszą nauczyć się dostosowywać.

Przeprowadziliśmy wywiad z dwoma dentystami (Dr. Howard M. Steinberg, DMD, MDS, w Tuscon, AZ, i Dr. Thomas R. Tippins, DDS, w Urbandale Family Dentistry) na temat tego, jakich zmian możemy się spodziewać w stomatologii w 2017 roku. Poniżej dowiesz się, co przewidują na nadchodzący rok, a także poznasz niektóre z najczęstszych zmian, które zachodzą z roku na rok.

Zmiany w gabinecie dentystycznym

Prowadzenie praktyki stomatologicznej wymaga czasu i pieniędzy. Jest tego więcej, niż mogłoby się wydawać; wystarczy spojrzeć na wymagania dotyczące pracy administratora gabinetu stomatologicznego, aby zobaczyć jedną małą część tego, co jest potrzebne - i to wcale nie taką małą. Niektóre z obowiązków prowadzenia praktyki dentystycznej obejmują: wydajność pracy i zarządzanie nad głową , zadania administracyjne , komunikacja z pacjentami , wybierając i zmieniając wystrój biura i rzeczywistej pracy dentystycznej się.

Oto niektóre z obszarów, które mogą ulec zmianie w ciągu roku w gabinecie dentystycznym.

Efektywność praktyki dentystycznej

Jednym z powodów numer jeden, dla których ludzie pomijają swoje coroczne wizyty u dentysty jest koszt. Opieka stomatologiczna jest droga. Koszt pracy dentysty nie jest tylko dla samej procedury, ale także koszt sprzętu, wynagrodzenia i innych materiałów dentystycznych potrzebnych do prowadzenia tego biura.

Aby obniżyć koszty opieki stomatologicznej dla swoich pacjentów , dentyści muszą zarządzać ich praktyki na koszty ogólne dobrze. Pozwala im to na dalsze osiąganie zysków przy jednoczesnym utrzymaniu niskich kosztów dla swoich pacjentów.

Udając się do dentysty w tym roku, możesz zauważyć zmiany administracyjne w sposobie prowadzenia praktyki, ponieważ dentysta pracuje nad zmniejszeniem kosztów ogólnych swojej praktyki.

Komunikacja pomiędzy dentystą a pacjentem

Tradycyjnie, dentyści wysyłali pacjentom pocztówki z przypomnieniem o zbliżającej się wizycie, a wielu z nich robi to do dziś. Następnie zaczęli korzystać z telefonów, aby dzwonić do swoich pacjentów. Teraz wielu dentystów korzysta z wiadomości tekstowych, gdy ma to sens.

Mimo że wiadomości tekstowe istnieją już od jakiegoś czasu, dentyści stają się coraz bardziej pewni siebie, jeśli chodzi o korzystanie z nich w kontaktach z pacjentami, zwłaszcza teraz, gdy demografia pacjentów przesuwa się w kierunku młodszego pokolenia: millenialsów. Milenialsi wchodzą do gabinetów dentystycznych jako dorośli, więc standardy komunikacji mogą zacząć dostosowywać się do nich.

Wystrój gabinetu

Kiedy pacjenci idą do dentysty, zwłaszcza dentysty, którego odwiedzają po raz pierwszy, jednym z kryteriów, których szukają jest czyste, aktualne i wygodne biuro dentystyczne.

Czasami zmiany w biurze dentystycznym obejmują uczynienie przestrzeni bardziej uporządkowanej lub bycie na bieżąco z nową technologią i sprzętem; innym razem zmiany mogą oznaczać obniżenie dentystycznego niepokoju pacjentów z kojącymi kolorami w wystroju, wygodnymi meblami i rozproszeniem uwagi (np. rozrywką).

Cyfrowy marketing stomatologiczny

Kiedy szukałeś dentysty, czy spojrzałeś na opinie o nich online? Czy spojrzałeś na ich stronę internetową, aby zobaczyć godziny lub ceny?

W cyfrowym świecie, gabinety dentystyczne muszą nadążać za cyfrowymi strategiami marketingowymi dla swojej praktyki dentystycznej. Jeśli nie, mogą łatwo zostać przekazane do innego biura, które jest na szczycie ich gry. Po dodaniu tego do długiej listy zadań dentysty, zarządzanie dentystycznej strategii marketingu cyfrowego może wydawać się przytłaczające, ale teraz jest to niezbędne dla sukcesu tego biznesu.

Nowa technologia

Technologia zmienia się z roku na rok, a czasami w szybkim tempie. To niesamowite, aby spojrzeć na to, jak daleko zaszliśmy w ciągu 10 lat. Postępy w technologii komputerowej i cyfrowej ewidencji danych są znaczące. A co z drukiem 3D? Choć technologia ta jest znana od lat 80-tych, w ciągu ostatnich 10 lat zaczęła nabierać rozpędu w stomatologii.

Zmiany w procedurach stomatologicznych

Dzięki nowym technologiom, jak wspomniano powyżej, zabiegi stomatologiczne stają się coraz bardziej wydajne, skuteczne i mniej bolesne. Poniżej przedstawiamy kilka przewidywań dotyczących zmian w procedurach stomatologicznych, które nastąpią w tym roku lub w najbliższej przyszłości.

Niektóre z tych technologii mogły już zostać zaadaptowane w praktyce Twojego dentysty. Często koszty nabycia nowej technologii dentystycznej wymagają czasu, aby je zebrać.

Tworzenie koron

Zazwyczaj korony wykonuje się w laboratorium dentystycznym. W gabinecie stomatologicznym pobierany jest wycisk zęba, który następnie wysyłany jest do laboratorium, gdzie wykonywana jest korona i odsyłana z powrotem. Kosztuje to pacjenta i gabinet stomatologiczny dodatkowy czas i pieniądze.

Obecnie wielu dentystów jest w stanie wykonać korony i uzupełnienia protetyczne samodzielnie w swoim gabinecie, korzystając z trójwymiarowych skanów wideo. W tym roku możemy być świadkami dalszego rozpowszechniania się tego rozwiązania w gabinetach stomatologicznych.

Powłoka na implanty stomatologiczne

Trwają prace nad powłokami na implanty stomatologiczne. Ta nowa procedura dodaje powłokę ochronną wokół implantu dentystycznego po jego wszczepieniu, która będzie chronić go przed infekcją, która jest główną przyczyną niepowodzenia implantów.

Żel zwalczający próchnicę dla dzieci

W drugiej połowie ubiegłego roku ogłoszono, że FDA zatwierdziła żel zwalczający próchnicę dla dzieci. Żel ten może być bezboleśnie nakładany na zęby dzieci i pomaga chronić je przed ubytkami.

Leczenie lęków stomatologicznych

Dentyści wiedzą dziś więcej na temat lęków i obaw związanych z zębami. Doprowadziło to do interesujących zmian w gabinetach stomatologicznych, w tym:

    szczeniaki w gabinecie Nowe techniki leczenia, takie jak akupunktura Powstanie gabinetów stomatologicznych Otwarta komunikacja między dentystami i pacjentami na temat strachu i lęku przed dentystami.

Koszty opieki stomatologicznej

Wreszcie, w tym roku przewidujemy wzrost wewnętrznych planów stomatologicznych. Plany te są podobne do planu dentystycznego 1Dental's discount w tym sensie, że kupujesz plan i otrzymujesz zniżki na zabiegi dentystyczne i wizyty. Dentyści widzieli potrzebę niedrogiego pokrycia stomatologicznego dla swoich pacjentów. Niektóre gabinety stomatologiczne już spełniają potrzeby swoich pacjentów poprzez opracowanie własnego planu stomatologicznego, który może pomóc ich pacjentom pozwolić sobie na opiekę, której potrzebują.

Jakie zmiany oczekujesz w branży stomatologicznej w tym roku? Coś, czego nie wymieniliśmy tutaj? Podziel się nimi z nami w sekcji komentarzy poniżej!