Poradnik dentystyczny

Co to jest skan zdrowia jamy ustnej? Czy mam je w swojej dokumentacji stomatologicznej?

Co to jest Dental Health Scan?

Skan stanu uzębienia" jest trójwymiarowym obrazem jamy ustnej, który rejestruje strukturę i tkanki zęba za pomocą cyfrowego czujnika laserowego, który wykonuje tysiące małych zdjęć. Zdjęcia te są następnie "zszywane" razem, tworząc dokładną reprezentację jamy ustnej. Skanowanie pozwala stomatologom przyjrzeć się zgryzowi danej osoby (jak zęby pasują do siebie), pokazując wszelkie oznaki urazów, wzorce zużycia, utratę kości i tkanek oraz wadliwe uzupełnienia, by wymienić tylko kilka z nich. Można to niemalże uznać za mapę jamy ustnej. Jest to doskonałe narzędzie do dokumentacji i edukacji pacjentów.

W każdym gabinecie lekarskim pacjenci mają "kartoteki", które zawierają liczne informacje, w tym zdjęcia rentgenowskie, wyniki testów, dane życiowe itd. W dziedzinie stomatologii, mamy również niezbędne zapisy dla każdego pacjenta, które zawierają historię choroby, zdjęcia rentgenowskie, pomiary sondowania przyzębia, kartę dentystyczną istniejącej pracy stomatologicznej, zdjęcia wewnątrzustne, notatki od innych dostawców i czasami modele zębów. Wszystkie one są niezbędne do monitorowania stanu zdrowia i pozwalają na wydawanie zaleceń zdrowotnych lub stomatologicznych. W naszym biurze, jesteśmy podekscytowani, że mamy teraz możliwość wykonania skanów Dental Health, aby dodać je do Twojej dokumentacji dentystycznej.

Chcę wykonać skan stanu uzębienia, ile to kosztuje?

Nasze biuro pracuje nad tym, aby każdy pacjent miał możliwość wykonania skanu. Jest on minimalnie inwazyjny, nie wymaga prześwietlenia, a to nic nie kosztuje.

Czy skanowanie zębów jest łatwiejsze niż pobieranie wycisków z tym dentystycznym "goopem"?

Dwa lata temu, nasz gabinet zakupił skaner iTerro, aby pomóc nam w naszym przedsięwzięciu oferowania Invisalign naszym pacjentom. Wykorzystaliśmy skaner do Invisalign, a ostatnio również do prac uzupełniających, co otworzyło wiele możliwości dla nas i naszych pacjentów. Byliśmy w stanie wykonać skany 3-D dla wielu pacjentów, eliminując potrzebę pobierania przerażających wycisków. Często pozwala to na szybszą realizację niektórych przypadków laboratoryjnych, co jest wygodne dla naszych pacjentów.

W jaki sposób skany stanu uzębienia są wykorzystywane w procedurze codiscovery?

Obecnie wykonujemy skany stanu zdrowia zębów dla wszystkich naszych nowych pacjentów. Szczegółowość i dokładność trójwymiarowego obrazu jest bardzo korzystna dla edukacji pacjentów w zakresie tego, co dzieje się obecnie w ich jamie ustnej. Mamy możliwość zabarwienia obrazu, aby pokazać tkanki dziąseł, jak również, co jest pomocne zarówno dla pacjenta i dla nas. W przeszłości mogliśmy pokazywać pacjentom zdjęcia rentgenowskie, ale jeśli nie masz wprawy w odczytywaniu dwuwymiarowych zdjęć rentgenowskich, często jest to jak próba czytania w nieznanym języku. Wykonujemy również zdjęcia dla naszych pacjentów, co również jest pomocne, ale trójwymiarowy skan iTerro jest najlepszym narzędziem, jakim dysponujemy. Pacjenci są zaintrygowani i pod wrażeniem skanów zdrowia zębów.

Technologia zaszła tak daleko, że mamy teraz możliwość wykonania "uśmiechu" bez konieczności podnoszenia wiertła. Możemy wykonać "jazdę próbną" uśmiechu z naszej Skanowanie stanu uzębienia który jest tymczasowy, pozwalając pacjentowi zobaczyć, jak będzie wyglądał jego uśmiech przed trwałą zmianą jego zębów. Daje to pacjentowi możliwość bycia aktywnym uczestnikiem w decydowaniu co mu się podoba, a co nie, i możliwość zmiany tego przed wykonaniem pracy.