Ortodoncja

Mit #1: Leczenie kanałowe jest bolesne

Tydzień Świadomości Kanału Korzeniowego trwa w tym roku od 25 do 31 marca, a my będziemy obalać popularny mit dotyczący kanału korzeniowego każdego dnia w tym tygodniu.

MIT 1: Leczenie kanałowe jest bolesne.

Kanał korzeniowy.

Słysząc ten termin, prawdopodobnie zaczynasz odczuwać ból. Dla większości ludzi pierwszym słowem, które przychodzi im na myśl, gdy myślą o "leczeniu kanałowym" jest ból - potworny, przeszywający ból. Z tego powodu wiele osób waha się, jeśli pomyśli, że może potrzebować leczenia kanałowego. Jednak wiele osób nie wie, że leczenie kanałowe nie jest tak męczące, jak się je przedstawia.

Terapia łagodząca ból związany z kanałami korzeniowymi

Kanały korzeniowe cieszą się złą sławą jako niezwykle bolesne zabiegi i dlatego wiele osób obawia się ich wykonania. Jednak rzadko ma to miejsce. Kanały korzeniowe, oficjalnie nazywane leczeniem kanałowym, są w rzeczywistości wykonywane w celu uśmierzenia bólu. Większość pacjentów twierdzi, że nie odczuwała żadnego bólu podczas zabiegu.

Leczenie kanałowe jest zalecane, gdy nieleczony ubytek rozprzestrzenia się na miazgę zęba i powoduje infekcję. To właśnie infekcja, a nie samo leczenie, jest przyczyną większości dolegliwości bólowych. W trakcie leczenia endodonta (lub stomatolog ogólny) znieczuli obszar wokół chorego zęba tak, że będziesz odczuwał tylko bardzo niewielki ból, jeśli w ogóle. Jeśli jednak nadal jesteś zdenerwowany, możesz poprosić o sedację, aby upewnić się, że nic nie poczujesz.

Większość ludzi czuje się lepiej po zabiegu, jak również. Jest jeszcze trochę bólu, jak w przypadku większości procedur, które wymagają nacięć, ale ból jest stosunkowo lepiej niż agonii przed procedurą została wykonana.

Gdzie to się zaczęło

Według American Association of Endodontics, pomysł, że kanały korzeniowe są niezwykle bolesne pochodzi z wcześniejszych metod leczenia kanałowego. Jednak dzięki najnowszej technologii i środkom znieczulającym leczenie kanałowe jest prawie tak samo bezbolesne jak wypełnianie ubytku. Niedawno przeprowadzone badanie wykazało nawet, że osoby, które w przeszłości korzystały z leczenia kanałowego, 6 razy częściej opisują je jako "bezbolesne" niż osoby, które nigdy wcześniej nie poddały się temu zabiegowi.

Leczenie kanałowe nie jest tak straszne, jak się wydaje. Jeśli jednak potrzebujesz leczenia i nadal się denerwujesz, zawsze możesz porozmawiać z endodontą lub stomatologiem. On lub ona może mieć kilka pomocnych sugestii, jak uspokoić nerwy i sprawić, byś czuł się komfortowo.

Przeczytaj więcej na: http://delasens.pl