Poradnik dentystyczny

10 wspólnych wymówek dla unikania ćwiczeń

Dentyści, jak wszyscy inni, wiedzą, że ważne jest, aby pozostać w dobrej formie. A jednak jak wielu z nas mówi naszym lekarzom, że chcemy być zdrowsi, ale (sam wypełnij pustkę) przeszkadza w ćwiczeniach. Czy wierzysz swoim pacjentom, gdy mówią, że nie mają czasu na nitkowanie, czy że jest to zbyt trudne? Nie sądziłem, że tak! Przyjęcie zdrowego stylu życia jest niemózgiem, jeśli chcesz poczuć się lepiej, wyglądać młodziej i żyć dłużej, zgodnie z ADA Center for Professional Success.

Wymieńmy 10 wspólnych wymówek:

  1. Nie mam czasu. Zrób czas. Niech to będzie proste. Spróbuj ćwiczyć tylko pięć minut dziennie. Jeśli nie możesz wyjść na zewnątrz na szybki spacer, spróbuj robić pompki, przysiady, przysiady lub wypady gdzieś w biurze. Weź psa na spacer sam, zamiast dokuczać dzieciom lub zatrudniać wyprowadzającego psa.  Zacznij od czegoś łatwego. Kiedy już nauczysz się dopasowywać go do swojego dnia, rozważ wydłużenie go do 10 minut. I tak dalej.
  2. Mam dzieci. Baw się z nimi. Zabierz je do parku. Połączyć ćwiczenia i czas wiązania... to jest zabawne i zdrowe.
  3. Stomatologia pochłania cały mój czas i energię. Zajmuje tylko kilka minut. Trening energetyzuje, relaksuje i pozbawia cię stresu, jeśli poświęcisz na to czas.  Jeśli twój rozkład zajęć na to pozwala, zablokuj jeszcze 10 minut na lunch i przejdź się dookoła bloku.
  4. Jestem zbyt zmęczony. Brak ćwiczeń czyni cię bardziej zmęczonym. Ćwiczenie cię odświeża.  Próbowałeś tego 10-minutowego spaceru, który zaproponowałeś w 3. miejscu?  To da ci więcej niż 14:00 przerwę na kofeinę!
  5. Jestem chory lub ranny. To jedna rzecz, jeśli jesteś naprawdę chory, z gorączką lub poważnym stanem zdrowia. W takich sytuacjach, odpoczynek jest lepszy niż ćwiczenia. To samo dotyczy poważnych urazów. Niewielkie dolegliwości to inna historia. Większość z nas nadal może ćwiczyć z mniejszymi schorzeniami i/lub urazami, których używamy jako wymówki.
  6. Siłownia jest zbyt droga (lub zbyt daleko). Nie musisz chodzić na siłownię, żeby ćwiczyć. Pracuj z tym, co masz. Idź lub pobiegnij na zewnątrz. Wykonuj ćwiczenia siłowe w domu lub w biurze. Darmowe joga i inne filmy instruktażowe są dostępne online.
  7. To jest po prostu zbyt trudne. Nie przemęczaj się... zaczynaj łatwo, z pięcioma minutami chodzenia lub pięcioma pomponami. Jeśli to jest zbyt trudne, zacznij od dwóch minut chodzenia i dwóch pompek. Zrób dziecinne kroki i zacznij od małych. Stopniowo rozwijaj się w miarę jak twoje ciało buduje wytrzymałość.
  8. Nie jestem w tym dobry. Nikt nie jest w tym dobry, kiedy zaczynają. Musisz się uczyć, a każdy musi gdzieś zacząć. Najważniejsze jest zacząć.   Pamiętasz, jak długo zajęło ci założenie tej pierwszej odbudowy okluzyjnej?  Założę się, że jesteś teraz szybszy i lepszy.  Ćwiczenie jest dokładnie takie samo - im więcej robisz, tym lepiej się stajesz.
  9. Pogoda jest krucha. Niech żywioły cię nie ograniczają. Miej plan wewnętrzny i zewnętrzny. Nawet jeśli Twój plan wewnętrzny istnieje tylko jako wsparcie dla Twojego planu na zewnątrz, to jest to dobra opcja.
  10. Nie jestem zmotywowany. Motywacja to sposób myślenia. Można ją odnaleźć w świadomości, że poruszanie się ciałem może być zabawne, ekscytujące i sprzeczne z wiekiem... i że siedzący tryb życia w rzeczywistości będzie cię bolał.